Přeskočit navigaci webu (1) Přeskočit navigaci sekce (2)

Uživatelské skupiny

Díky velké popularitě FreeBSD vzniklo mnoho uživatelských skupin po celém světě.

Pokud víte o skupině uživatelů FreeBSD, která není v tomto seznamu, vyplňte prosím oznámení problému pro kategorii www obsahující následující informace:

  1. URL webu skupiny.
  2. Kontaktní e-mailovou adresu zodpovědné osoby pro naše návštěvníky a webové administrátory.
  3. Krátký (jeden odstavec) popis uživatelské skupiny.

Příspěvky by měly být v HTML. V souladu s duchem FreeBSD preferujeme uživatelské skupiny, které jsou aktivní a svou činnost veřejně prezentují. Pokud nemůžete žádnou skupinu blízko sebe nalézt, zkuste prosím vyhledat někoho se stejnými zájmy blízko sebe pomocí http://bsd.meetup.com/ a založte svoji vlastní uživatelskou skupinu.

Regiony:

Severní Amerika

The Ames Free-Unix Group (amesfug)

Skupina Ames Free-Unix Group se zaměřuje na propagaci používání volných unixových systémů. Setkáváme se jednou měsíčně v areálu Iowa State University, kde pořádáme prezentace s následnými otevřenými diskuzemi. K naší poštovní konferenci se můžete připojit na http://lists.amesfug.org/mailman/listinfo. Působištěm je Ames, Iowa.

BSD User Group Oak Ridge (BUGOR)

BUGOR je otevřená a svobodná síť uživatelů BSD v oblasti Oak Ridge TN. V ideálním případě se budou profesionální systémoví administrátoři, programátoři a staří prošedivělí hackeři scházet každý týden, aby zkoumali a diskutovali složitost filozofie designu Unixu a umění v něm programovat. Dále povedou nové uživatele a budou rehabilitovat WIMP uživatele.

The Berkeley Unix User Group

Berkeley Unix User Group je obecná skupina unixových uživatelů pro všechny z oblasti San Francisco Bay Area. Setkáváme se každý týden v centru Berkeley. Navštivte web nebo pošlete zprávu na buug-request@weak.org s textem subscribe v jejím těle. Působištěm je Berkeley, Kalifornie.

The Capitals District *BSD Users Group

Skupina Capitals District *BSD Users Group získává své členy z oblasti hlavního města New York a okolních komunit. CDBUG byla založena v prosinci 2004 a má malou, ale rostoucí členskou základnu. V současné době se setkáváme poslední neděli v každém měsíci v Albany. Naše poštovní konference je s laskavostí NYCBUGu provozována na adrese http://lists.nycbug.org/mailman/listinfo/cdbug-talk. Působištěm je Albany, New York.

The Users of Free Operating Systems (UFO Chicago)

Users of Free Operating Systems (UFO Chicago) je skupina zaměřená na unixové systémy s otevřeným kódem, která se setkává dvakrát do měsíce v Chicagu. Pro další instrukce a informace o poštovní konferenci navštivte náš web http://ufo.chicago.il.us. Chicago, Illinois.

The Connecticut Free Unix Users Group (CFUG)

Skupina Connecticut Free Unix Users Group (CFUG) se věnuje volným unixovým systémům, možnosti má ale pro téměř všechny Unixy. Členy jsou uživatelé z oblasti Connecticutu a západní části Massachusetts. Více informací naleznete na http://www.cfug.org. Působištěm je Connecticut.

Kansas Unix & Linux Users Association (KULUA)

Kansas Unix & Linux Users Association (KULUA) je skupina uživatelů volných unixových systémů založená v Lawrence v Kansasu, ale uživatele má od východního Kansasu až po západní Missouri. Máme okolo 120 členů a scházíme se jednou za čtrnáct dní. Pro více informací navštivte web, nebo napište zprávu na kulua@kulua.org. Působištěm je Lawrence, Kansas.

The Yahoo Club

Yahoo Club je základem skupiny uživatelů BSD systémů v Los Angeles. Působištěm je Los Angeles, Kalifornie.

NMLUG

Skupina NMLUG v Alburquerque se setkává jednou měsíčně a podporuje uživatele BSD i Linuxu. Pro přihlášení do poštovní konference zašlete zprávu na majordomo@swcp.com s textem subscribe nmlug v jejím těle. Působištěm je Nové Mexiko.

New York City *BSD User Group (NYCBUG)

Skupina New York City *BSD User Group (NYCBUG) se setkává každou první středu v měsíci. Poštovní konference jsou dostupné na http://lists.nycbug.org. Působištěm je New York.

The Raleigh BSD Users Group

Skupina Raleigh BSD Users Group vítá všechny uživatele BSD z oblasti Raleigh, NC. Cílem skupiny je vyměňovat si nápady a dozvědět se o Unixu. Pro více informací navštivte náš web.

The Sacramento BSD and Linux Users Group (SacBLUG)

Skupina Sacramento BSD and Linux Users Group (SacBLUG) je společné úsilí mezi *BSD/Linux profesionály v oblasti Sacramenta, se zaměřením na podniková a serverová prostředí. Naším cílem je sdílet vlastní zkušenosti ve správě a údržbě systémů, a také poskytování společenské sítě pro členy. Pro další informace navštivte naše webové stránky.

Yavapai Free Unix Users Group

Yavapai Free Unix Users Group je právě vznikající skupina pro uživatele *BSD, Linuxu a dalších systémů v Severní Arizoně. Pro více informací kontaktujte Russela Cartera (rcarter@consys.com). Působištěm je Severní Arizona.

Western Pennsylvania Linux Users Group (WPLUG)

Western Pennsylvania Linux Users Group (WPLUG) má silnou a rostoucí komunitu BSD uživatelů, které tato skupina také podporuje. Navštivte naši domácí stránku (http://www.wplug.org) pro informace o pravidelných setkáních a o přihlášení do poštovních konferencí. Působištěm je Pensylvánie.

Palm Beach County Linux Users Group

Jsme uživatelská skupina pro diskuze a prosazování Linuxu, FreeBSD a ostatních operačních systémů a programů s otevřeným kódem. Většina členů používá systémy Linux, ve skupině jsou ale i uživatelé FreeBSD. Vítány jsou jakékoli diskuze a dotazy na téma operačních systémů nebo programů s otevřeným kódem. Organizace se také aktivně podílí na událostech typu Den programové svobody. Pošlete nám e-mail, nebo se přihlašte do naší poštovní konference.

Phoenix BSD Users Group

Skupina Phoenix BSD Users Group je plně otevřena práci. Kdokoli z oblasti Phoenixu se může přidat na http://bsd.phoenix.az.us. Působištěm je Phoenix, Arizona.

Portland (Oregon) FreeBSD Users Group

Skupina Portland (Oregon) FreeBSD Users Group se setkává každý třetí čtvrtek v měsíci. Zprávy pište na Portland FreeBSD Users Group. Působištěm je Portland, Oregon.

Reno Linux Users Group (RLUG)

Skupina Reno Linux Users Group (RLUG) se setkává každý měsíc v Renu v Nevadě a diskutuje o BSD a o Linuxu. Pro více informací navštivte náš web, kde se také můžete přihlásit do naší poštovní konference. Působištěm je Reno, Nevada.

Seattle BSD Users Group (SeaBUG)

Skupina Seattle BSD Users Group (SeaBUG) se schází příležitostně. Pro více informací a detailů, jak se přihlásit do naší poštovní konference, navštivte naše webové stránky. Působištěm je Seattle, Washington.

San Diego BSD Users Group

Skupina San Diego BSD Users Group je určena uživatelům FreeBSD, OpenBSD a NetBSD. Setkání se konají každý první čtvrtek v měsíci v Boll Weevil nedaleko Clairemont Mesa Blvd., blízko křižovatky s Ruffin Road. Více informací může být nalezeno zde. Působištěm je San Diego, Kalifornie.

Bay Area BSD Users Group (BABUG)

Skupina Bay Area BSD Users Group (BABUG) se setkává každý měsíc střídavě v San Franciscu a v Berkeley. Zájemci o členství naleznou informace na webu, případně mohou napsat správci webu BABUGu. Působištěm je Severní San Francisco, Bay Area.

Silicon Valley BSD User Group (SVBUG)

Skupina Silicon Valley BSD User Group (SVBUG) je fórem o BSD a zabudovaných BSD systémech a setkává se každý první čtvrtek v měsíci v Carl's JR. na First Street a Trimble Road v San Jose v Kalifornii. Pro informace o událostech nebo co se děje navštivte web nebo pošlete zprávu na webmaster@svbug.com. Působištěm je Silicon Valley, Kalifornie.

Tucson Free Unix Group (TFUG)

Tucson Free Unix Group, Arizona. Působištěm je Tucson, Arizona.

Greater Utah BSD Users Group (GUBUG)

Skupina Greater Utah BSD Users Group (GUBUG), dříve známá jako SLLUG-BUG, je propojená se skupinou Salt Lake Linux Users Group a své sídlo má v Salt Lake City v Utahu. Vítáme uživatele FreeBSD, OpenBSD, NetBSD, či dokonce Unixu nebo Linuxu.

FreeBSD-Milwaukee

Skupina FreeBSD-Milwaukee ve Wisconsinu se schází příležitostně. Do poštovní konference freebsd-mke-l@ns.sol.net se můžete přihlásit zasláním zprávy na freebsd-mke-l-request@ns.sol.net.

Unix Hobbyists' Administrators' & Coders' Club

U.H.A.C.C. je společenství jednotlivců se společným zájmem o systém UNIXŽ nebo Linux a o otevřené technologie. Při setkáních můžete narazit na začátečníky i profesionály diskutující stejnou měrou o nastavení systémů, síťování, konfiguraci, volných programech a programech s otevřeným kódem, programování, technické kultuře, politice, připravovaných událostech, hrách, nebo o jakémkoli dalším tématu pod sluncem, které se týká "toho" druhu systému. Dále nás můžete potkat, jak v jiné formě aplikujeme, co se každý týden naučíme v zajímavých technických a vývojových projektech, vždy s využitím platformy UNIXŽ nebo Linux.

The Southern Utah Unix Users Group (SU3G)

Skupina Southern Utah Unix Users Group (SU3G, SU^3G, SU3G nebo SUUUG) je pro uživatele jakéhokoli druhu Unixu nebo unixového operačního systému, ať už komerčního či s otevřeným kódem. Pokud tedy používáte FreeBSD, Linux, Mac OS X, BSD/OS, Solaris, OpenBSD nebo nějaký jiný Unix či unixový OS a pokud žijete, pracujete nebo se setkáváte s někým, kdo žije či pracuje v jihozápadním Utahu, potom zauvažujte nad přidáním se k SU3G. Pro další informace pošlete e-mail na kendall@su3g.org, nebo navštivte web na http://www.su3g.org/.

Greater Lansing Linux User Group

GLLUG je organizace pro uživatele Linuxu, FreeBSD a souvisejícího volného softwaru v Lansingu v Michiganu (USA) a okolí. Obecně v rámci organizace jsou týdenní setkání velmi neformální. Hovoříme o tom, na čem jsme pracovali v posledních pár týdnech, a vzájemně si říkáme, co je nového. Často je před konáním setkání v poštovní konferenci navrženo oficiální téma, někdy ale diskutujeme pouze o tom, o čem právě chceme.

Capital Area BSD Users Group

Setkáváme se poslední úterý v měsíci. Do poštovní konference je možné se přihlásit zasláním zprávy na misc+subscribe@capbug.org. Setkáváme se v Marylandu, ale přivítáme každého z MD, DC nebo VA.

Kansas City Area *BSD User.s Group

Jsme začínající uživatelská skupina BSD, která má v současné době dva členy. Pokud se chcete připojit, navštivte prosím náš web. Naše cíle jsou bavit se, pomáhat ostatním se učit pracovat s *BSD a propagovat operační systémy BSD.

Western Connecticut's Open Source User Group (WCOSUG)

WCOSUG znamená Western Connecticut Open Source User Group. Na rozdíl od linuxových uživatelských skupin se zajímáme také o BSD systémy a o ostatní operační systémy. Působištěm je Fairfield County v CT. Několik uživatelů máme z oblasti CT, z okraje NY a z důvodu neexistence východní uživatelské skupiny pro NY cítíme, že bychom měli pomoci i těmto uživatelům.

Northern California Free Unix & Linux Users Association

Cílem sdružení Northern California Free Unix & Linux Users Association (NORCALFULUA) je pomáhat členům s unixovými operačními systémy a s jejich šířením v regionu severní Kalifornie. Pro další informace, jak pomoci s tímto úsilím, navštivte webové stránky Northern California Free Unix & Linux Users Association, nebo nás kontaktujte e-mailem.

GTABUG

Skupina GTABUG vítá všechny uživatele BSD systémů. Každoměsíční setkání umožňují přítomným sdílet nápady a informace a diskutovat. Instalace a další události pomáhají v komunitě šířit dobré zprávy o BSD. Přijďte se podívat na setkání! Působištěm je oblast Toronta, Ontario.

Windsor Unix Users Group

Skupina Windsor Unix Users Group (Windsor, Ontario, Kanada) pokrývá BSD, Solaris, SCO a další unixové systémy. Nejedná se o skupinu pouze o FreeBSD, máme ale členy, kteří tento systém používají. Skupina provozuje poštovní konferenci (wuug-list@unixpower.org). Více informací naleznete na http://www.wuug.org/.

Ottawa-Carleton Unix Users Group

Ottawa Unix Users Group je malá skupina nadšenců, uživatelů, autorů, systémových administrátorů a hackerů, kteří se scházejí každý měsíc, aby mohli diskutovat o aktuálních tématech ve velmi neformálním prostředí. Pro nejnovější informace se podívejte do archivu poštovní konference. Působištěm je Ottawa, Ontario.

The FreeBSD Mexican Community

FreeBSD Mexican Community je španělsky orientovaná uživatelská skupina, která chce vytvářením návodů a organizováním událostí a konferencí propagovat a vzdělávat uživatele v oblasti operačních systémů BSD. Spolupracujeme také s uživateli ostatních unixových systémů s otevřeným kódem, jako jsou NetBSD, OpenBSD a Linux. Pro další informace prosím navštivte náš web, nebo nám pošlete email.

Evropa

Grazer BSD Stammtisch

"Grazer BSD Stammtisch" je skupina orientovaná na německy mluvící uživatele s členy z okolí Grazu v Rakousku. Obyčejně se setkáváme jednou měsíčně, abychom probrali témata spojená s BSD. Pro další informace prosím navštivte náš web nebo naši stránku na Facebooku.

Wiener BSD Stammtisch

"Wiener BSD Stammtisch" je skupina orientovaná na německy mluvící uživatele. Pro více informací navštivte náš web. Působištěm je Rakousko.

BSD-DK

Skupina Danish BSD User Group. Propagace a podpora BSD systémů v Dánsku. Poštovní konference, přednášky a semináře. Žádosti o členství posílejte na bsd-dk-request@bsd-dk.dk. Působištěm je Dánsko.

AlbaBUG

Albanian BSD Users Group je skupina, která reprezentuje a podporuje *BSD v albánštině. Další informace jsou dostupné na http://www.AlbaBSD.org. Působištěm je Prishtina, Kosovo.

Augusta

Skupina BSD User Group of the Augsburger Computer Forum e.V. se setkává každou druhou sobotu v 17:00. Pro další informace o schůzkách a naší adrese prosím navštivte naše webové stránky. Zajímáme se o všechny klony BSD, ale hlavně o FreeBSD a Mac OS X. Působištěm je Německo, Augsburg.

BSD User Group Hamburg (BSDHH)

Skupina BSD User Group Hamburg (BSDHH) se setkává první středu v měsíci v 19:00 v restauraci Léon (Koppel 1, 20099 Hamburg). Většina členů používá FreeBSD, nicméně vítáni jsou uživatelé všech BSD systémů. Působištěm je Německo, Hamburg.

HappaBSD Regensburg

HappaBSD jsou setkání stálých účastníků konaná každý měsíc v Regensburgu v Bavorsku, Německo. Pro další informace navštivte webové stránky HappaBSD.

Unix Users Group Rhein-Neckar e.V. (UUGRN e.V.)

Skupina Unix Users Group Rhein-Neckar e.V. (UUGRN e.V.) je regionálním fórem pro uživatele všech druhů Unixů s důrazem na Linux a BSD. Setkání jsou každé třetí pondělí v měsíci v Heidelbergu. FIXME setkání se konají každý první pátek v měsíci v RaumZeitLabor v Mannheimu. Působištěm je Německo, oblast Rhine-Neckar.

Berkeley in Munich (BIM)

Skupina Berkeley in Munich (BIM) se stará o uživatele BSD systémů v Oberbayernu. Působištěm je Německo, Mnichov.

Ulmer BSD User Stammtisch

U-BUS se setkává každý poslední čtvrtek v měsíci. Pro další informace o setkáních a souvisejících záležitostech navštivte webovou stránku (u-bus). Působištěm je Německo, Ulm.

Bluefrogs e.V.

Unixová a linuxová uživatelská skupina v Bergisch Gladbachu (blízko Cologne) v Německu. Setkání se konají dvakrát do měsíce. Pracujeme se všemi unixovými variantami s otevřeným kódem: FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, Linuxem a ostatními. Pořádáme konference, přednášky, diskuze a instalační setkání. Pro další informace pište e-maily na: info@bluefrogs.de.

The Koelner Linux und U.n.i.x Gruppe

Koelner Linux und U.n.i.x Gruppe (Cologne Linux and U.n.i.x Group) je komunita linuxových a unixových uživatelů v Německu v Koelnu (Cologne) s poštovní konferencí a setkáními dvakrát do měsíce.

BSE München

Působištěm BSE (BSD Social Event) je Mnichov (München, Munich) v Německu. Nebojte se navštívit naše pravidelná setkání (každé čtyři týdny), nebo se můžete přihlásit do poštovní konference. Pro další informace navštivte web BSE.

FreeBSD Spain

FreeBSD Spain je nová skupina pro španělské uživatele FreeBSD, kde mohou sdílet znalosti, nápady a názory a hledat pomoc. Pro další informace prosím navštivte náš web.

FUG-FR

FreeBSD User Group France (FUG-FR) je skupina nadšenců pro FreeBSD ve Francii, která se v současné době zabývá překladem reklamních materiálů a dalších. Dále se aktivně podílejí na přípravě FOSDEM (konané v Bruselu). Pro další informace prosím navštivte naši webovou stránku http://www.fug-fr.org, nebo kontaktujte Rodrigo Osoria.

The Serbian BSD Users Group

Serbian BSD Users Group poskytuje otevřené fórum pro vše spojené s BSD v srbském jazyce. Působištěm je Srbsko.

Lissyara.su

Jsme ruská komunita FreeBSD. Na našich stránkách nabízíme několik článků o nastavení FreeBSD a různé jiné aplikace. Kromě článků také nabízíme uživatelské fórum, kde zkušení uživatelé FreeBSD s potěšením pomáhají ostatním uživatelům.

Russian FreeBSD User Group (RFUG)

Russian FreeBSD User Group (RFUG) je uživatelská skupina zaměřená na ruský jazyk pro uživatele z Ruska a bývalého SSSR. Působištěm je Rusko.

Gruppo Utenti FreeBSD Italia (GUFI)

Gruppo Utenti FreeBSD Italia (GUFI) je italská skupina uživatelů FreeBSD, která si klade za cíl pomáhat italským uživatelům nacházet podporu a články o FreeBSD v italštině. Více se dozvíte na našich stránkách. Působištěm je Itálie.

Romanian BSD Forums

Fórum Romanian BSD Forums poskytuje přátelské místo pro sdílení znalostí v *BSD komunitě v Rumunsku. Ve fóru existuje i specifická sekce pro FreeBSD.

The Romanian FreeBSD Users Group/Free Unix Group (ROFUG)

ROFUG (Romanian FreeBSD Users Group/Free Unix Group) je skupina rumunských uživatelů FreeBSD a otevřeného kódu obecně, propagující a podporující jejich používání. Pro přihlášení do poštovních konferencí pošlete zprávu na listar@rofug.ro s textem subscribe rofug a/nebo subscribe rofug-announce v jejím těle. Působištěm je Rumunsko.

BSD User Group Latvia

Pro více informací o skupině BSD User Group Latvia navštivte náš web a naše diskuzní fóra. Působištěm je Lotyšsko.

The Norwegian BSD User Group (NOBUG)

Norwegian BSD User Group (NOBUG) je skupina uživatelů a nadšenců pro BSD v Norsku. Setkání jsou v současné době pořádána v Oslu a Bergenu. Více informací naleznete na webu. V Norsku je také skupina Unix User Group (NUUG), která se setkává pravidelněji a někdy i s tématem o BSD. Působištěm je Norsko.

The Lublin BSD Users Group

Pro více informací navštivte náš web. Působištěm je Polsko.

The Portuguese *BSD Users Group

Portuguese *BSD Users Group je portugalská skupina uživatelů operačních systémů BSD. Pro více informací kontaktujte Ruie Pereiru ptbsd@yahoo.com. Působištěm je Portugalsko, Amadora.

Núcleo Portuguęs de FreeBSD (NPF)

Núcleo Portuguęs de FreeBSD (NPF) je portugalská skupina uživatelů FreeBSD, která se zabývá tvorbou dokumentace v portugalštině. V současné době jsou aktivity soustředěny na překlad příručky a na tvorbu návodů Jak na to (HowTo), které se snaží odpovědět otázky nebo navrhnout řešení pro problémy, s nimiž se setkávají portugalští uživatelé. Pro více informací navštivte http://npf.pt.freebsd.org/. Působištěm je Portugalsko.

The Hungarian BSD Group

Hungarian BSD Group je skupina uživatelů NetBSD, FreeBSD a OpenBSD v Maďarsku. Jejich setkání se konají každý druhý pátek v měsíci. Web skupiny je http://www.bsd.hu/.

BSD Users Sweden (BUS)

Skupina BSD Users Sweden (BUS) má poštovní konferenci, do které se můžete přihlásit zasláním zprávy na adresu majordomo@stacken.kth.se s textem subscribe bus v jejím těle. Působištěm je Švédsko.

The Swedish FreeBSD Community

FreeBSD.se je švédská komunita FreeBSD, kde je možné číst a posílat články a návody ve švédštině. Existuje také aktivní fórum pro dotazování a pomáhání ostatním s problémy, které se týkají FreeBSD.

Ukrainian FreeBSD User Group (UAFUG)

Ukrainian FreeBSD User Group (UAFUG) je uživatelská skupina zaměřená na ruský a ukrajinský jazyk pro ukrajinské uživatele BSD systémů, propagující a podporující BSD systémy a používání programů s otevřeným kódem. První setkání UAFUG bylo 2. června 2002 a členové se pravidelně schází každé 2-3 týdny. Poskytujeme také otevřené fórum pro všechny diskuze o BSD systémech v ruském a ukrajinském jazyce (ale můžeme číst a psát i v angličtině). Pro přihlášení do poštovní konference pošlete zprávu na majordomo@FreeBSDDiary.org.ua s textem subscribe freebsd v jejím těle. Více informací naleznete na webu. Působištěm je Ukrajina.

Manchester BSD Users Group

Skupina Manchester BSD Users Group se schází přiměřeně často v Lass O'Gowrie na Charles Street v Manchesteru. Pro více informací kontaktujte Sama Smitha. Působištěm je Velká Británie, Manchester.

FreeBSD UK Users group (FreeBSD UKUG)

Skupina FreeBSD UKUG (FreeBSD UK User's Group) existuje pro podporu uživatelů FreeBSD ve Velké Británii. Více informací naleznete na webu. Působištěm je Velká Británie.

Asie

The FreeBSD China Community

Skupina FreeBSD China Community vznikla v červnu 2002. Poskytujeme podporu ve formě webového fóra a wiki o FreeBSD a ostatních *BSD technologiích.

The Daibou East *BSD Users Group (DEBUG)

Skupina Daibou East *BSD Users Group (DEBUG) pro uživatele *BSD v oblasti Tsukuba se v současné době vytváří. Působištěm je Ibaraki, Japonsko.

The Kansai *BSD Users Group (K*BUG)

Skupina Kansai *BSD Users Group byla založena 13. listopadu 1999. Jejím smyslem je propagace komunikace uživatelů všech BSD systémů. K jejím aktivitám patří pořádání přátelských setkání svých členů a pořádání seminářů s nejrůznějšími tématy. Pište na adresu kbug-admin@kbug.gr.jp. Působištěm je Kansai, Japonsko.

The Echigo BSD Users Group (EBUG)

Echigo BSD Users Group je skupina uživatelů BSD z okolí Echiga (známého také jako Niigata). Více informací o našich akcích a poštovních konferencích naleznete na webu EBUGu.

The Jogja FreeBSD Users Group

Skupina Jogja FreeBSD Users Group sídlí v Yogyakarta City v Indonézii. Pro více informací napište na 22961476@students.ukdw.ac.id.

The Israeli *BSD Users Group

Skupina Israeli *BSD Users Group má pro izraelské uživatele poštovní konferenci pro obecnou diskuzi o operačních systémech *BSD, která zahrnuje témata, jako jsou nastavení a práce s hebrejštinou v BSD a konfigurace internetového připojení k poskytovatelům. Izraelská poštovní konference o *BSD propaguje používání *BSD v této zemi a slouží jako centrum informací pro všechny uživatele *BSD. Zprávy do konference mohou být posílány na bsd-il@libagent.org. Pro přihlášení navštivte stránku http://www.libagent.org/mailman/listinfo/bsd-il. Působištěm je Izrael.

The MyBSD Malaysia Project

MyBSD Malaysia Project je skupina sídlící v Kuala Lumpur pro uživatele BSD a open-source software obecně, která propaguje a podporuje FreeBSD, OpenBSD, NetBSD a používání open-source. Setkáváme se jednou za měsíc, obyčejně v Universiti Malaya nebo v Restaurant Bahadur Shah. Jedním z našich projektů je vývoj unixového souborového manažeru. Více informací naleznete na našem webu nebo kontaktujte info@MyBSD.org.my.

BSD Pakistan

BSD Pakistan je uživatelská komunita, jejímž cílem je propagovat a vzdělávat lidi okolo operačních systémů BSD, včetně FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, DragonFly BSD a Mac OS X. Pro více informací navštivte náš web.

Bangalore BSD User Group (BANGBUG)

BANGBUG (Bangalore BSD User Group) je skupina uživatelů unixových systémů s otevřeným kódem v oblasti Bangalore v Indii. Naše primární zaměření je na FreeBSD, ale fandové ostatních Unixů a unixových systémů s otevřeným kódem, jako jsou Linux, DragonFly BSD, OpenBSD, NetBSD, Darwin, Mac OS X a OpenBSD jsou také vítáni.

Mongolian Unix User Group (MUUG)

Skupina MUUG (Mongolian Unix User Group) vznikla v roce 2004 s působištěm v Ulaanbaataru v Mongolsku. Naše cíle jsou sdílet znalosti a podporovat a vzdělávat uživatele v oblasti operačních systémů Unix, Linux a BSD a programů s otevřeným kódem. Setkáváme se jednou měsíčně. Provozujeme také lokální unixovou poštovní konferenci a udržujeme stáhnutelné obrazy distribucí Unixu, Linuxu a BSD. Pro další informace prosím pošlete e-mail na admin@mnbsd.org, nebo navštivte náš web na http://www.mnbsd.org/. Web je pouze v mongolštině.

Bangladeshi FreeBSD User Group

Bangladeshi FreeBSD User Group je skupina uživatelů FreeBSD v Bangladéši. Tato skupina se zaměřuje na vybudování rámce pro sdílení znalostí a zkušeností s FreeBSD.

EnderUNIX (Turkish *BSD team)

EnderUNIX je skupina tureckých uživatelů BSD, která poskytuje dokumentaci, tipy, poštovní konference a zrcadla pro operační systémy BSD.

Jižní Amerika

bug.dc.uba.ar

Skupina s působištěm v Buenos Aires se schází každý měsíc. Tvoří ji mnoho studentů katedry Computer Science na University of Buenos Aires.

The BSD Users Group Peru

BSD Users Group Peru je skupina lidí s cílem propagovat používání různých *BSD systémů v Peru. Skupina poskytuje informace, dokumentaci a fóra pro diskuze. Pro více informací navštivte http://www.bsd-peru.org, nebo napište na contacto@bsd-peru.org.

The Brazilian FreeBSD User Group (FUG-BR)

Brazilian FreeBSD User Group (FUG-BR) je portugalsky orientovaná skupina pro pomoc brazilským uživatelům FreeBSD najít podporu a články o FreeBSD v portugalštině. Pracujeme na některých projektech, jako například FreeBSD LiveCD. V současné době má skupina přes 800 členů a průměrný provoz naší poštovní konference je 80 zpráv denně. Pro přihlášení do poštovní konference FUG-BR navštivte https://www.fug.com.br/mailman/listinfo/www.

User Group BsdSul

User Group BsdSul (Grupo de Usuarios de FreeBSD du Sul do Brasil) je skupina uživatelů FreeBSD v jižní Brazílii, která poskytuje informace, dokumentaci a diskuzní fóra. Pro další informace můžete navštívit jejich webové stránky.

BSD Chile

Uživatelská skupina BSD Chile (bsd.cl) udržuje zrcadla, dokumenty a poštovní konference pro chilskou komunitu BSD. Skupina také zajišťuje podporu pro BSD události v Chile a kromě webu www.bsd.cl nás můžete zastihnout na IRC serveru irc.bsd.cl #BSD.

Oceánie

Home Unix Users Group for Brisbane

Setkáváme se každých čtrnáct dní v konferenčních prostorách poskytovaných University of Queensland. Více informací, včetně návodu na přihlášení do poštovních konferencí, je k dispozici na http://www.humbug.org.au. Působištěm je Queensland.

BUGA, The BSD User Group of Adelaide

Setkáváme se v nepravidelných intervalech. Přihlašte se do poštovní konference zasláním zprávy na majordomo@lemis.com s textem subscribe BUGA v jejím těle. Působištěm je Jižní Austrálie.

BSD Users Group, Sydney (BUGS)

BSD Users Group, Sydney (BUGS) se příležitostně setkává v Sydney a v okolí. Máme členy z celého NSW. Pro přihlášení do poštovní konference nebo pro připojení na kanál IRC navštivte http://www.bugs.au.freebsd.org/. Působištěm je New South Wales.

Celý svět

The Global BSD User Groups

Organizace Global BSD User Groups byla založena, aby pomáhala podporovat lokální uživatelské skupiny BSD sdílením nápadů a zkušeností s ostatními BUG organizacemi. Naše cíle jsou

  • Pomáhat rozvoji vztahů a komunikace mezi BUGy pro zvýšení jednoty v rámci komunit uživatelských skupin BSD.
  • Pomáhat při zvyšování povědomí o menších uživatelských skupinách v komunitě.
  • Usnadnit sdílení nápadů a zdrojů díky společnému přístupu k prezentovaným tématům a materiálům ze setkání.
  • Zvětšit spolupráci s ostatními BSD projekty, kde lokální uživatelské skupiny mohou mít menší účast zájemců či méně zkušeností.
  • Vytvořit uživatelskou skupinu BSD pro ty, kdo nemají lokální BUG.
Pracujeme na možnostech, jak uživatelům umožnit vzdálenou účast vysíláním prezentací. Můžete navštívit náš web, nebo nás kontaktovat e-mailem.