Přeskočit navigaci webu (1) Přeskočit navigaci sekce (2)

Pravidla týmu plánování verzí

Tým plánování verzí je zodpovědný za následující činnosti:

  • Stanovování a zveřejňování plánů oficiálních verzí FreeBSD.

  • Vytváření postupů a jejich dokumentace, aby mohl být celý proces průběžně revidován a vylepšován. Tato činnost zahrnuje zajištění více dokumentace o portové farmě a o rozdělování kolekce balíků.

  • Stanovování a zveřejňování dat zmrazení CVS stromu a funkce revizní komise, která schvaluje změny prováděné v době, kdy je CVS strom zmrazený. Tato činnost zahrnuje zmrazování kmene verzí v CVS (HEAD) při vytváření verze *.0, stejně jako nejčastější zmrazování větve RELENG_* při vytváření verze z větve -STABLE.

  • Vytváření a správa větví RELENG_* CVS stromu src/. Tato činnost zahrnuje funkci poslední autority, která rozhoduje o změnách ve větvi -STABLE před vytvořením větve nové verze.

  • Spolupráce s centrálním týmem FreeBSD a/nebo nadací The FreeBSD Foundation na vytvoření seznamu podmínek, které musí prodejci splňovat, pokud chtějí získat povolení nazývat svůj produkt "FreeBSD", nebo "Oficiální verze FreeBSD".

  • Testování a připojování balíků z kolekce portů na oficiální distribuční média. Tým překladu balíků je zodpovědný za organizaci zmrazování CVS stromu ports/ a vytváření úplné kolekce balíků vhodných k distribuci. Hlavní tým plánování verzí je zodpovědný za rozdělení balíků na distribuční média a za zajištění všech požadovaných balíků obecně, ovšem spolupracuje s týmem překladu balíků.

  • Koordinace s dokumentačním projektem FreeBSD pro zajištění konzistentní dokumentace verze. Tým plánování verzí může požadovat, aby v době před vytvořením nové verze nebyly v dokumentaci prováděny žádné rozsáhlé a razantní změny.

  • Koordinace s bezpečnostním týmem pro ujištění, že nadcházející verze FreeBSD neobsahuje žádné objevené bezpečnostní nedostatky. Přibližně jeden týden po vzniku verze je funkce schvalování změn ve větvi této verze (RELENG_X_Y) přesunuta z týmu plánování verzí na bezpečnostní tým. Přesný čas této změny je určen společně oběma týmy v okamžiku kdy je zřejmé, že verze je úspěchem. O přesunu funkce by mělo být posláno upozornění do konference developers.

  • Poslání zprávy do konference announce@FreeBSD.org pro oficiální oznámení nové verze FreeBSD jménem celého projektu.